Skip to main content

GITEX paroda

By 22 lapkričio, 201828 lapkričio, 2023Sostinė2 min - skaitymo laikas

Parkavimas:

Visi žinome tą jausmą, kai tenka su automobiliu sukti ratus, kol randi laisvą stovėjimo vietą:-) Bet šiandien yra sprendimai, kurie padeda išvengti tokio nepatogumo: pavyzdžiui, aplikacijoje telefone galima matyti laisvas automobilių stovėjimo vietas realiu laiku ir pasirinkti arčiausią ar tinkamiausią. Tokie sprendimai jau įdiegti ir veikia kai kuriose šalyse. Juokaujama, kad ir vairuotojai ten dabar daugiau šypsosi:-)

Eismo valdymas:

Išmani eismo valdymo sistema užtikrina sklandų transporto judėjimą mieste ir efektyviai sprendžia spūsčių problemas. Vilnius dar 2007 metais įsigijo tuomet pažangiausią sistemą, tačiau šiandien ją jau reikia atnaujinti, nes technologijos sparčiai tobulėja – parodoje Dubajuje susipažinau su naujausiais eismo valdymo sprendimais. Štai su tokia eismo valdymo sistema spūstis galima būtų sumažinti ženkliai ir realiu laiku stebėti eismo judėjimą mieste.

Dronai:

Ateityje dronus galėsime valdyti judesiais ar netgi akimis – ir šie sprendimai, planuojama, bus pritaikyti logistikai – prekių pristatymui į namus. Įdomu, kuri šalis šią technologiją įsidiegs pirmoji.

Pasaulis sparčiai keičiasi – skraidantį savavaldį taksi planuojama pristatyti Londone jau 2022 metais. Tačiau Vilniaus moksleiviai jau šiandien gali pradėti kurti taisykles savavaldėms transporto priemonėms ir eiti į priekį kartu su technologijomis.