Skip to main content

Kodėl sostinėje daugiausiai padidėjo šilumos kaina?

By 23 vasario, 202223 rugpjūčio, 2023Sostinė2 min - skaitymo laikas

Šiandien Vilniaus m. taryba svarstė mano siūlymą įpareigoti Vilniaus miesto administraciją įvertinti žalą, kokią patyrė Vilniaus miesto gyventojai permokėdami už šilumą, nes LR Vyriausybė ir Energetikos ministerija ilgą laiką Vilniui neleido miestui pereiti prie biokuro gamybos, o ir bendrovės „Ignitis“ vykdomas Vilniaus kogeneracinės jėgainės projektas beviltiškai vėluoja. Suprantama, ne teismai yra tikslas, o tai, kad visi atsakytų už savo priimtus sprendimus ir sąžiningai atlygintų žalą, kurią savo veiksmais sukėlė. Taip, kaip  Vyriausybė  teismo sprendimu buvo priversta atlyginti Vilniaus savivaldybei ir jos gyventojams žalą dėl negautos GPM dalies ir sumokėti 56 mln. eurų.

Deja, VMS valdančioji dauguma, šiam sprendimui nepritaria, o vicemeras V. Benkunskas pasiūlė Tarybai priimti nieko nereiškiančią rezoliuciją. Konservatorius vicemeras V. Benkunskas su savo partijos kolega Energetikos ministru D. Kreiviu galėtų tarpusavyje greičiau išsiaiškinti ir pasiūlyti realius sprendimus, o ne bendrauti rezoliucijomis. Gaila, vien tik kalbos ir nėra jokių darbų.

Pažymėsiu, man baigus kadenciją 2015 m., Vilniaus miestas naudojo beveik 55 proc. biokuro šilumai gaminti ir 45 proc. gamtinių dujų. Deja, praėjus 7 metams niekas nepasikeitė. Išsamesni situacijos paaiškinimai pridedami, jie jums būtų įdomūs faktai, o ne kalbos. 

Laikas reikalauti atsakomybės už priimtus sprendimus.