Skip to main content

Ukraina: nepalenkiamos valios ir dydžio kelias į pergalę

By 24 vasario, 202311 gegužės, 2023Sostinė3 min - skaitymo laikas
Ukraina: Nepalenkiamos Valios Ir Dydžio Kelias Į Pergalę

“Ir jeigu jūs mus pulsite, jūs matysite mūsų veidus, ne mūsų nugaras“.

Šie Volodymyro Zelenskio žodžiai, pasakyti vasario 24 d. išvakarėse, išsipildė su kaupu. Milžiniška agresyvi Rusija į karą su kur kas mažesne, bet savo valia ir savo didvyriškumu nepalaužiama Ukraina, siunčia šimtus tūkstančių okupantų, kurie taip ir nepamatė ukrainiečių nugarų, net po metų tenka žiūrėti tik į veidus. Į tokius veidus kaip mano bičiulio, specialios paskirties bataliono “Cunami” kario Oleksandro.

Prieš kelis mėnesius, kai atgabenome į Ukrainą jam ir jo komandai taip reikalingą paramą, net po Chersono pragaro mačiau, kad bet kokį priešą nuo 2014 metų jis pasitinka tik žiūrėdamas tiesiai jam į akis.

Ukraina jau laimėjo, liko tik pasiekti pergalę ir išvyti okupantus. Okupantus išvys, todėl kad yra tokių kaip Oleksandr. Nugalės todėl, kad nepaisant viso rusų armijos teroro – nutraukiamos elektros, šildymo, griaunamų namų ir praradimų, iš visų Ukrainoje sutiktų žmonių girdėjau tik vieną – PEREMOHA.

Jie nepavargsta, nors tai, ką mačiau Ukrainoje tiesiog sukrečia.

Neturime teisės pavargti ir mes. Džiugina Lietuvos valstybės, gyventojų ir verslo parama Ukrainai, vien ko vertos pasauliui pavyzdį parodžiusios iniciatyvos „Bayraktar Vanagas“ ir Radarom, prie kurių buvo garbė prisidėti ir asmeniškai. Didelė pagarba jų organizatoriams, o kartu gera proga padėkoti ir tiems, kurie prisidėjo ir prie mano iniciatyvų.

2014 – 2015 m. kartu su žmona Agne paaukojome dvi kilnojamas olandiškas mobilias medicinos klinikas, kurios su draugų iš Dnipro pagalba nuvyko į Rytų Ukrainą, kad medicininė pagalba būtų kuo arčiau fronto linijos. Šios iniciatyvos vertė apie pusė milijonų eurų.

Nuo 2015 m. iki dabar Ukrainoje lankiausi kokį 30 kartų su įvairiausiomis iniciatyvomis, paskaitomis ir bendrais projektais.

2022 m. kovo mėnesį kartu su draugais Ukrainoje organizavome peticijas, darant spaudimą Europos Komisijai, Europos Parlamentui, JAV Prezidentui ir Kongresui reikalaujant įvesti humanitarinę No-FLY zoną Vakarų Ukrainoje.

2022 metais surinkome 3 labdaringas būtiniausių prekių siuntas Ukrainai, kurias patys ir pristatėme. Gegužės mėnesį suorganizavau didelį labdaringą koncertą Italijoje, kur kartu su Italijos Raudonuoju kryžiumi rinkome lėšas ukrainiečiams paremti. Be pervestų šimtų tūkstančių eurų dar svarbesnė svyruojančios šalies politinė žinia – Italija remia Ukrainą!

Ačiū visiems, kurie padėjo ir prisidėjo rinkti generatorius bei šiltus rūbus Chersono gyventojams ir kariams, kuriuos pats pristačiau 2022-jų gruodžio mėnesį.

Ačiū mano komandai, padariusiai man didžiausią gimtadienio dovaną: 2 500 eurų buvo surinkti ir pervesti „RADAROM“.

Ir ačiū tiems, kurie padės išsaugoti Ukrainos savanorės freską ant okupantų pastatytų namų ir atiduoti juos nuo karo į Lietuvą pabėgusių ukrainiečių vaikams, kur įsikurs Tarptautinė Ukrainos mokykla.