Dviratis išrastas. Važiuok oranžiniu

Dviratis išrastas. Važiuok oranžiniu

2001 m. vasarą Vilniaus meras Artūras Zuokas, norėdamas paskatinti ekologišką transportą sostinėje, įvairiuose Vilniaus rajonuose sudarė sąlygas miestiečiams ir svečiams nemokamai važinėtis oranžiniais dviračiais. Deja, ne visi miestiečiai tokią idėją sutiko draugiškai – dviračiai buvo vagiami, daužomi.

2007 m. Vilniuje buvo pristatyti modernesni oranžiniai, apsaugoti nuo vandalų. Tuomet buvo planuojama įsigyti apie 1 tūkstantį oranžinių dviračių. Šis projektas taip ir liko neįgyvendintas pasibaigus Artūro Zuoko mero kadencijai.

2010 metais Artūras Zuokas kartu su keliais šimtais savanorių oranžiniais dviračiais apkeliavo ne tik Lietuvos sostinę, bet ir Kauną. 

Jam grįžus į Vilniaus mero postą, dviračių nuomos konkursas buvo paskelbtas ne tik įprasties dviračiams, bet ir elektriniams. Artūro Zuoko iniciatyva Vilnius tapo pirmasis miestas Europoje pradėjęs nuomoti elektrorolerius, oranžinėmis juostelėmis papuoštus elektrinis dviračius. Projekto startavo 2011 m. rugpjūtį ir elektrinius dviračius buvo galima išsinuomti keturiuose nuomos punktuose. Šia programa buvo skatinama ir filosofija „Nuomok ir dalinkis“ - pirma nuomos valanda kainavo mažiausiai.

2013 m. liepos 2 d. startavo naujoji ,,CycloCity“ dviračių nuomos sistema. Visame mieste įrengti 24 oranžinių dviračių nuomos terminalai ir 200 dviračių.

Šiandien Vilnius be oranžinių dviračių nebeįsivaizduojamas - kasdien šimtai vilniečių ir miesto svečių renkasi būtent oranžinius dviračius keliaudami po Lietuvos sostinę. 2016 metais oranžinių dviračių buvo jau daugiau - visame mieste veikė 40 nuomos punktų, juose buvogalima išsinuomoti 300 dviračių.

Oranžindinių dviračių idėja jau nebeapsiriboja vien Vilniumi - 2016 metais oranžinių dviračių nuomos sistema įdiegta ir Kaune.