Salotų baras „Mano guru“

Salotų baras „Mano guru“

2001 m. Artūras Zuokas, lankydamasis kartu su Vilniaus miesto delegacija Prahoje, susižavėjo socialiniu projektu – kavine, kurioje dirbo neįgalūs asmenys. Susižavėjęs šia gražia idėja jis ją perkelė į Vilnių: jau 2002 metais buvo įkurta viešoji įstaiga „Socialiniai paramos projektai“.

2004 m. Vilniaus centre atsidarė restoranas „Mano guru“, kuriame dirbo buvę narkomanai, sėkmingai baigę Vilniaus priklausomybės ligų centro reabilitacijos programą.

 „Mano guru“ 2006 metais aptarnavo metinę ECAD merų konferenciją, kurią Vilniaus Rotušėje surengė Islandijos prezidentas Olaf Ragnar Grimsson kartu su Vilniaus meru Artūru Zuoku.

2010 metais Europos Komisijos regioninės plėtros direktoratas „DG regio“ RegioStars „Regioninių novatoriškų projektų apdovanojimas“ konkurse „Mano guru“ iniciatyvą nominavo tarp geriausių Europoje vykdytų socialinės integracijos projektų. 2011 m. Europos verslininkystės apdovanojimuose nominacijoje už atsakingą verslą „Mano guru“ pateko į geriausiųjų trejetuką ir su dar dviem projektais iš Austrijos ir Vengrijos varžėsi dėl pirmos vietos.

2014 m. „Mano guru“ atšventė 10 metų sėkmingos veiklos jubiliejų – 5 įgyvendinti ES lėšomis finansuojami projektai, virš 300 dalyvių, iš kurių 80 procentų sėkmingai integravosi į darbo rinką ir nebepriklauso nuo šalpos mechanizmų.

Džiaugiuosi, kad vilniečiai ir miesto svečiai čia lankosi ne tik dėl puikaus maisto ir gero aptarnavimo, bet ir palaikydami šią socialinę idėją.

Artūras Zuokas

Žmonės, sergantys priklausomybėmis, grįžę iš įkalinimo įstaigų ar priklausantys socialinės rizikos šeimoms, po reabilitacijos šiandien kuria šeimas ir dirba reklamos, statybų, restoranų versle ir kitose srityse.