Vilnius - žemai skraidančių angelų miestas

Vilnius - žemai skraidančių angelų miestas

Pirmieji angelai Vilniuje pasirodė dar 2004 metais - tuomet jie nusileido ant stogų ir suoliukų. Artūro Zuoko tikslas buvo angelus sargus paversti vienu iš miesto simbolių.

Angelus pagamino skulptorius Vaidotas Ramoška ir jie saugojo vilniečius ir miesto svečius, bei kvietė su jais bendrauti.

Po kelerių metų visas būrys angelų papuošė Vilniaus Rotušės aikštę. 

Artūras Zuokas angelus į Vilnių sugrąžino 2010 metais - 10 didelių angelų keliavo po visą sostinę ir nusileisdavo netikėčiausiose vietose.

,,Angelai vėl sugrįžo į Vilnių siekdami mus sušildyti ir vėl tapti miesto simboliu."

2014 metais angelais papuošti ir įvažiavimai į Vilnių. Po Vilniaus pavadinimu atsirado užrašas "Žemai skraidančių angelų miestas".

Vienas garsiausių Lietuvos dizainerių Juozas Statkevičius su angelo sparnais sukūrė marškinėlius, kurie tapo populiariu suvenyru.

„Šie marškinėliai yra antras projektas, kurio mero A. Zuoko kvietimu ėmiausi Vilniaus miesto savivaldybei. A. Zuokas gražina ir rūpinasi miestu, visada žavi ir savo užmojais, puikiomis idėjomis ir svarbiausia jis neabejingas naujovėms, supranta net mažiausių smulkmenų svarbą. Vienoje marškinėlių pusėje yra Vilniaus miesto dalies žemėlapis, įamžintas angelo sparnuose, priekyje – ženklas, drausminantis kelių eismo taisyklių nesilaikančius vairuotojus. Išradinga idėja apskriejo visą pasaulį garsindama miestą, todėl didžiuojuosi, kad dalyvavau projekte, kuris tikrai pavyko“, – sakė J. Statkevičius.

2015 metais Artūro Zuoko iniciatyva Vilniuje registruotiems naujagimiams buvo pradėti dovanoti Vaidoto Ramoškos kurti maži angeliukai: "Mažasis Vilnieti, angeliukai skraido virš Vilniaus. Mums užtenka tik nusišypsoti, kad juos pamatytumėme. Tegu angelas sargas saugo tave".